Yüzde çıkan tüyler nasıl yok edilir?

Yüzde çıkan tüyler nasıl yok edilir biliyor musunuz? Yüzlerde tüy oluşumu hormonal dengesizliklere ve...

Yüzde çıkan tüyler nasıl yok edilir biliyor musunuz? Yüzlerde tüy oluşumu, hormonal dengesizliklere bağlı olarak ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak çıkmaktadır. Bu tüylerden doğal çözümler ile kurtulmak oldukça basittir.

İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Yüzde çıkan tüylerden doğal çözümler ile kurtulmak oldukça basittir. Herkesin evinde bulunan nane ve sıcak sudan, nane çayı maskesi yapılabilir. Naneler sıcak suda demlenir ve çay yapılır. Bu sıcak çayın biraz ılımasını beklenir.

Soğuk olması bir işe yaramaz. Ilık nane çayını pamuğa çekerek yüzünüzde tüylerin bulunduğu yere ağırlık vererek her akşam günde bir kere nane çayı maskesi yapabilirsiniz.

 

Bu sayede yeni tüy oluşumu engellenebildiği gibi, ciltte oluşum gösteren tüyler de zaman içerisinde kökünden sararıp dökülecektir. Bunun dışında eğer isterseniz nane çayına da bal atmanız cildinizin nemlenmesine ve beslenmesine de vesile olacaktır.

Yüzde çıkan tüyler nasıl yok edilir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)