Yağlı saçların bakımı nasıl yapılmalıdır?

Yağlı saçlar diğer saç tiplerine göre temizlenmesi ve bakımı en zor olan saç tipidir. İşte yağlı saçların...

Yağlı saçlar diğer saç tiplerine göre temizlenmesi ve bakımı en zor olan saç tipidir. Bu yazımız içerisinde Yağlı saçların bakımı nasıl yapılmalıdır? başlıklı konuyu ele alarak siz değerli takipçilerimiz ile paylaştık. İşte konu ile ilgili detaylar…

Saçlar sık sık yıkanmalıdır…

Yağlı saçların sık yıkanması derideki yağ tabakasının azalmasına yardımcı olacaktır. saçlar yıkanırken yağ arındırma özelliği olan şampuanlar ve yağlı saçlar için özel olan şampuan ve saç kremleri tercih edilmektedir.

Saç kremi oldukça az kullanılmalıdır…

Saç kremlerinin saçı yağlandıran bir yapısı vardır. Yağlı saçlara saç kremi aşırı şekilde sürüldüğü zaman saçların daha çok yağlandığı gözlemlenmektedir. Bu nedenle saç kremini ölçülü olarak kullanmakta fayda vardır.

Sıcak su kullanılmamalıdır…

Saçlar sık yıkanmalı ancak aşırı sıcak su kullanımından kaçınılmalıdır. Olabildiğince ılık suda saçları yıkamak, saçların çabuk yağlanmasını önleyecektir.

Saçlar sık sık taranmamalıdır…

Saçların bir günde olabildiğince sık taranması ve el ile sürekli saça müdahale edilmesi, saçların hızlı kirlenmesine neden olur. Hızlı kirlenen saçlar çok çabuk yağlanma gerçekleştirir.

Yağlı saçların bakımı nasıl yapılmalıdır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)