Victoria’s Secret Metaverse’e giriyor

Dünyanın en popüler iç giyim markası Amerikan menşeili Victoria’s Secret Metaverse’e giriyor. Nasıl mı? İşte konuya ilişkin detaylar.

Twitter üzerinden duyuruldu

Victoria’s Secret markası moda endüstrisinden metaverse’e girmek isteyen markalar arasında. Geçtiğimiz Pazar günü (13 Şubat 2022) markanın avukatı Twitter üzerinden “Victoria’s Secret metaverse‘e girior ve sanal iç çamaşırı satmayı planlıyor.”  Şirket, sanal iç giyim, ayakkabı ve moda aksesuarları satmayı planladığını belirten 4 yeni marka başvurusu yaptığı konusunda açıklama yaptı. O açıklama aşağıdaki gibidir;

 

Defileler metaverse evreninde düzenlenebilir

Victoria’s Secret markası Roy Raymond tarafından 1970’lerin sonunda kurulmuştu. 1990’lı yılların başında ise Amerika’nın en büyük iç çamaşırı perakendecisi haline gelmişti.

Adriana Lima, Heidi Klum, Candice Swanepoel, Miranda Kerr gibi top modellerin defilelerde boy gösterdiği marka 2019 yılında defileleri sonlandırma kararı almıştı.

Victoria’s Secret Metaverse evreninde sanal iç giyim, ayakkabı ve moda aksesuarlarını satmayı planlıyor. Ayrıca iddialara göre defilelerin metaverse evreninde düzenlenmesi planlanıyor.

Metaverse evrenindeki diğer önemli oyuncular 

Victoria’s Secret markasının Metaverse’e adım attığını söyledikten sonra diğer önemli markalardan bahsetmesek olmaz. Örnek olarak müzik plak şirketi Warner Music, giyim markaları Louis Vuitton, Prada, spor giyim markaları adidas ve Nike bu trene katılan büyük isimler arasında.

Victoria’s Secret Metaverse’e giriyor başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.