Uzun Süreli Yüksek Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları

Uzun süre boyunca topuklu ayakkabı giymek vücut dengesi üzerinde bazı olumsuz etkiler meydana getirebilir. İşte uzun süreli yüksek topuklu ayakkabı giymenin zararları hakkında detaylar...

Uzun süre boyunca topuklu ayakkabı giymek vücut dengesi üzerinde bazı olumsuz etkiler meydana getirebilir. Genç yaştan itibaren topuklu ayakkabı giyen kişilerde kamburlaşma olabileceği ifade edilir. Buna engel olmak adına beş santimetreden yüksek topuklu ayakkabılar giymemek gerekir.

Normalde kırklı yaşlardan itibaren başlayan kireçlenme sorunu topuklu ayakkabı giyenlerde yirmili yaşlardan sonra görülmektedir. Bununla birlikte vücut duruşunda da değişiklikler ortaya çıkmaktadır.

Yüksek Topuklu Giymenin Zararları

Uzun süre yüksek topuklu ayakkabı giymek dizlere, ayak bileğine, bele binen yükün artmasına yol açar. Bununla birlikte ağrı oluşmakta ve topuklu ayakkabıyla geçirilen süre arttıkça bu ağrı daha da şiddetli hale gelmektedir. Buna engel olmak adına çok yüksek topuklu ayakkabıdan kaçınılmalı ve yürürken ayak uçlarının üzerine basarak yürünmelidir.

Uzun Süreli Yüksek Topuklu Ayakkabı Giymenin Zararları başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.