Türkler en çok Metaverse arsası satın alan ülke oldu

Bir metaverse platformunun verilerine göre Türkler en çok Metaverse arsası satın alan ülke oldu! Adeta gerçek hayatta arsa satın alabilme hayalimizi metaverse dünyasında gerçekleştiriyoruz. Her şey torunlarımızın bize serzenişte bulunmaması için.

Öncelikle nedir bu metaverse her yerde duyuyorum?

Metaverse, gerçek dünya ve sanal dünyanın bilim kurgu vizyonunda birleştiği insanların farklı cihazlar arasında hareket etmesine ve iletişim kurmasına imkan sağlayan dijital bir dünyadır. Diyerek daha önce detaylıca burada anlatmıştık. Tekrar çok fazla detaya girmeyelim.

Hangi metaverse platformunda lideriz? 

OVR isimli Metaverse platformunda en çok arsa satın alan ülke konumundayız. Bu platform üzerinde dünya 1.6 trilyon altıgen parsele bölünmüş durumdadır ve gerçek dünyada en değerli bölgelerdeki arsalar OVR platformunda da satın alınmış durumda. Adeta İstanbul’da deniz kıyısında satın alınabilecek arsa kalmamış gibi. Yakında metaverse platformunda bile deniz kıyısında mangal keyfi yapamayacağız gibi duruyor.

1-Boğaz dolaylarında satın alınabilecek arsa kalmadı

OVR metaverse platformunda ülkemizde boğaz dolaylarında satın alınabilecek arsa kalmadı. Bir başka deyişle kullanıcılar tarafından önceden satın alınan arsalar karaborsaya düştü diyebiliriz. 10 dolara (yazı tarihindeki kura göre: 135 TL) satın alınan arsalar şimdilerde 10 binlerce liraya satılıyor.

2-Fiyatlar ne durumda?

OVR platformundan satın alınacak popüler bölgelerin dışındaki yerler ortalama olarak 10 USD (yazı tarihindeki kura göre 135 TL), deniz bölgelerine yakın yerler ise 20 USD’den başlayıp artış gösteriyor. Daha önce kullanıcıların satın alıp tekrar satışa sundukları arsalar ise onbinlerce liradan satışa sunulmuş durumdadır.

Aşağıda yer alan fotoğrafta OVR platformunda satılan Bebek civarındaki arsaları görüyorsunuz. Kırmızı olarak gözüken yerler kullanıcılar tarafından önceden satın alınmış yeniden satılığa sunulmuş alanlardır.

3-Ne kadar arazi satılmış?

Burada yer alan OVR arsalarının satın alma istatistiklerini haftalık ve tüm zamanlar olarak paylaştık. Türkiye olarak zirvedeyiz.

4-Satın alınan arsaların durumu ne olur?

OVR platformu üzerinde dünya haritası 1.6 trilyon parçayı bölünmüş durumdadır. Ülkemizde deniz kıyıları, stadyumlar, kamu kurum ve kuruluşları gibi popüler alanların arsaları satın alınmış gözüküyor. Bu arsaları satın alan kullanıcıların birçoğu da ellerindeki arsaları kar ederek satmayı hedeflemektedir.

a-Kullanıcıların arsalarını satmak istedikleri miktar gerçekçi mi?

Her ne kadar 20-30 dolar civarında deniz kıyılarından bu platform üzerinden arsa satın alan kullanıcılar onbinlerce lira karşılığında bu arsaları satmayı istemekteyse de; metaverse dünyasının OVR ile sınırlı olmadığını unutmamak gerekir. OVR platformunun teknolojisinin artış miktarına göre uzak gelecekte şu anki satış miktarlarına ulaşabilmek yine de mümkün değil diyemiyoruz.

b-Metaverse dünyası OVR ile sınırlı değil demişken?

OVR metaverse projelerinden yalnızca birisidir. Farklı şirketler de bu şekilde kendi platformları üzerinden arsa satışı yapabilir ve yapmaktadır da. Hatta öyle ki;  teknolojilerini ve geleceğini daha parlak sunabilen farklı şirketler OVR üzerindeki arsaların değerlerini fazlaca düşürebilir.

c-Bu platform üzerinden arsa satın almayalım mı?

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, hiçbir yatırım tavsiyesi verilmemektedir. Biz de diğer kullanıcılar gibi kendi mantığımız dahilinde metaverse üzerinden arsalar satın alarak geleceğe ufak da olsa yatırım yapıyoruz. Fakat bu yatırım miktarının sıfırlanması halinde üzüleceğimiz miktarlar olmamasına özenle dikkat ediyoruz.

Türkler en çok Metaverse arsası satın alan ülke oldu! başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.