Turkcell Metaverse evreninde mağaza açacağını duyurdu

Turkcell metaverse evreninde mağaza açacağını yetkili ağızdan duyurdu. Peki Turkcell metaverse’de ne yapacak? Planları nedir? Müştekilerine ne sunacak? İşte konuya ilişkin detaylar.

Turkcell’in metaverse planı nedir?

Yakın zamanda Turkcell, yeni mağazasını Metaverse evreninde açmayı planlıyor. Turkcell, ekosistemindeki dijital servislerin deneyimlenebileceği bir alan ve aynı zamanda ürün satışlarının yapılabileceği bir sanal mağaza oluşturulacak. Ayrıca bu mağazanın açılışına sanal kimliğini temsil eden avatarlar ile katılım da sağlanabilecek.

Turkcell geçtiğimiz aylarda kripto para alım satımını Paycell uygulaması üzerinden test etmeye başlamıştı. Şimdi ise Metaverse evrenine adım atmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla Turkcell kripto ve metaverse teknolojilerine önem verdiğini gösteriyor.

Turkcell ürün satışının yanı sıra Metaverse’de neler yapacak?

Turkcell, Metaverse evreninde açacağı mağaza üzerinden ürün satışı yapmayı hedefliyor. Aynı zamanda Turkcell servislerini dijital ortamda test edebilecek. İlerleyen zamanlarda ise iş ilanları, insan kaynakları ve oryantasyon gibi süreçleri de metaverse üzerinden yapılması düşünülüyor.

Turkcell’in yetkili ağzından yapılan açıklama şöyleydi; 

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal yaptığı açıklamasında; “Turkcell olarak, mağazacılıkta da doğru yerde ve doğru zamanda müşterilerimize ulaşabilmek amacıyla her ortamda bulunmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda yenilikçi bakış açımızla Metaverse’de de yer alacağız. Turkcell kalitesini ve güvenini sanal dünyaya da taşıyarak, burada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Turkcell Metaverse’de mağaza açacağını duyurdu başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.