Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır?

Kimileri için Türk kahvesinden maske, kimileri için telve maskesi, kimileri için ise zeytinyağlı kahve maskesi olarak bilinen bu maske, aslında yapımı oldukça basit ve cilt için oldukça faydalı bir maske biçimi. Peki, Türk kahvesi maskesi nasıl yapılıyor ve ne işe yarıyor? Cevabı merak ediyorsanız, hemen başlayabiliriz.

Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır?

Türk kahvesinin mucizevi yapısı, bugün pek çok kozmetik reyonunu süsleyen maskelere göre onu hem çok daha keyifli hem de çok daha uygun fiyatlı kılıyor. Üstelik Türk kahvesi maskesi yapmak için hazır bir maske satın almak zorunda da değilsiniz. Gün içinde içtiğiniz Türk kahvesinin telvesi, sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Yapısı itibari ile telve, pütürlü bir dokuya sahip. Bu onu hem peeling yapmak üzere hem de maske olarak kullanmak için elverişli hale getiriyor. Yapmanız gereken işlem ile oldukça basit. İster içtikten hemen sonra isterseniz de bir süre bekleterek, kahvenizin telvesini yüzünüze ya da vücudunuzdaki her hangi bir bölgeye uygulayabilirsiniz. Dokusu itibari ile dökülebilen bir yapıya sahip olan telveyi teniniz üzerinde daha kalıcı hale getirmek için isteğe bağlı bir çay kaşığı zeytinyağı ilave etmeniz de mümkün. 5 dakika beklettikten sonra peeling uygulayın ve sonrasında da temizleyin, işte hepsi bu.

Türk kahvesi maskesi faydaları nelerdir?

Türk kahvesi maskesinin 5 mucizevi özelliğini sizler için sıraladık; işte o özellikler…

  1. Cildi koruyor, çatlaklara iyi geliyor.
  2. Peeling olarak uygulanabiliyor ve ölü deriyi arındırıyor.
  3. Kırışıklığa iyi geliyor.
  4. Siyah noktaları arındırıyor.
  5. Cildi nemlendiriyor.

Türk kahvesi maskesi nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://burakhaliyikama.com