Trabzonspor NFT dünyasına adım attı

2022 yılında ülkemizde şampiyonluğun en büyük adayı Trabzonspor Kulübü NFT dünyasına adım atıyor. Öncelikle bilmeyenler için NFT’den biraz bahsedelim. NFT (Non Fungible Token) yani; değiştirilmesi mümkün olmayan para olarak tercüme edilebilir. Bu para olarak ifade edilmekte olan şey ise bildiğimiz tanımın dışında değerli olan herhangi bir varlık olabilir. Gelelim Trabzonspor’un haberine ilişkin detaylara.

Trabzonspor’dan 2 NFT arzı gelecek

Şampiyonluğun en büyük adayı olan Trabzonspor taraftarlarını yönlendirmek üzere Capital Block adlı şirketle anlaştı. Bu anlaşmaya göre; şampiyonluğun yaşanacağı sezon için ilerleyen aylarda iki NFT arzı yapmayı planladığını açıkladı.

Trabzonspor yönetim kurulu üyesi Serdar Ekran Şirin anlaşmaya ilişkin “Trabzonspor olarak NFT dünyasına başarılı geçirdiğimiz bir sezonda adım atmış bulunuyoruz. ‘Blockchain’ teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block ile iş birliği yaparak Trabzonspor’un kültür mirasını çok yakında taraftarımıza dijital ortamda sunacağız. Doğru sezonda, doğru kurumlarla iş birliği yapıyor olmaktan son derece mutluyum” dedi.

Capital Block CEO’su Tim Mangnall ise “Trabzonspor taraftarları artık kulübün ilk NFT arzını beklemeye başlayabilir. Kulüp Süper Lig’de bu kadar güçlü bir konumdayken, bu sezonun sonunda başka bir NFT arzı ile kutlama yapmayı umuyoruz” diye konuştu.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Trabzonspor NFT dünyasına adım attı başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir