Topuk dikeni belirtileri nelerdir?

Topuk dikeni belirtileri oldukça fark edilebilirdir. Bu nedenle topuk dikeni olan hastalar vakit kaybetmeden...

Topuk dikeni belirtileri oldukça fark edilebilirdir. Bu nedenle topuk dikeni olan hastalar vakit kaybetmeden doktora başvururlarsa kısa sürede tedavi alabilirler. Topuk dikeninin en belirgin özelliği topuğun altında yer alan çıkıntı ve şişkinliktir.

Ayrıca topuk ağrısı, yürürken batma gibi şikayetler de şişlik çıkmadan fark edilebilir. Bu ağrılar kişiler ayaktayken ya da yürürken kendini gösterir.

Hasta ayakta durmak istemez, çünkü sürekli olarak topuğunun altında batma, yanma ile ortaya çıkan can acısı oluşur. Ayrıca bu ağrılar uyanma sonrası başlayıp sürekli olan ve kalıcı gibi görünen ağrılardan oluşmaktadır. Bu nedenle hemen fark edilir durumda olurlar. Gün içinde hareket kabiliyetine göre ağrıda azalma ya da artma meydana gelebilmektedir.

Topuk dikeni belirtileri nelerdir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.