Tatlı isteğini azaltmak için ne yapabilirim?

Tatlılar biz kadınlar için vazgeçilmezidir. Ayın belirli dönemlerinde adet döngüsü ile birlikte tatlı krizleri...

Tatlılar biz kadınlar için vazgeçilmezidir. Ayın belirli dönemlerinde adet döngüsü ile birlikte tatlı krizleri geçekleşebilir. Adet döneminde zamanlı zamansız istenen ve kriz olarak yenen tatlılar vücutta ödem ve kilo yapmaktadır. Peki tatlı isteğini azaltmak için ne yapabilirim diyorsanız işte detaylar…

Tatlı krizi geldiği zaman tatlı isteğini azaltmak için yapılması gereken, tatlının kalorisinin yer almadığı ve tatlıya denk yiyecekler tüketmektir.

Bunun için en etkili yöntem tarçındır. Tarçın insanlarda oluşacak ani tatlı isteklerinin önüne geçmek için idealdir. Kan şekerini dengeleyerek tatlı ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Bunun için kişiler yiyeceklerinde toz tarçın kullanabileceği gibi içme sularına da bir adet kabul tarçın atarak bunu gün içinde tüketmeleri tatlı krizlerinin yaşanmamasına vesile olacaktır.

Tatlı isteğini azaltmak için ne yapabilirim? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)