Şişik göz kapaklarının nedeni nedir?

Şişik göz kapaklarının nedeni genellikle uyku problemleri olarak bilinir. Çok fazla uyumak ya da uykusuz kalmak göz kapaklarında değişmeye yol açar. Diğer detaylar yazımızda!

Şişik göz kapaklarının nedeni genellikle uyku problemleri olarak bilinir. Çok fazla uyumak ya da uykusuz kalmak göz kapaklarında değişmeye yol açar. Ancak bu durumun altında yatan farklı nedenler de vardır. Alerjik durumlar, hava değişikliği, aşırı yorgunluk da göz kapaklarında şişliğe sebep olur. Dolayısıyla bu gibi durumlarda ne yapılması gerektiğini bilmekte fayda vardır.

Göz Kapağı Şişliğine Karşı Çözüm Önerileri

Göz kapağı şişmesine karşı çözüm olarak uyku düzenin dikkat edilmelidir. Uykusuz kalınmamalı ve ışığın olmadığı ortamda uyunmalıdır. Aynı zamanda uyumadan önce tuzlu besinler tüketmemeye dikkat edilmelidir. Ayrıca yastık yüksek olmamalı ve yüz her zaman ılık su ile yıkanmalıdır. Şişlik oluştuğunda ise soğuk su ile yıkamak şişliğin inmesini sağlar.

Göz Kapakları Neden Şişer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)