Simpsonların Metaverse kehaneti gerçek mi oldu?

Simpsonlar diye bilinen The Simpsons dizisinin birçok kehanetinin gerçek olduğu biliniyor. Bunlardan bazıları Koronavirüs pandemisi, Donald Trump’un ABD Başkanlığı gibi irili ufaklı pek çok örnek var. Şimdi de haber bültenlerine bomba gibi düşen bir olay var. Simpsonların Metaverse kehaneti gerçek mi oldu? Gelin konuya ilişkin konuşulanlara ve detaylara bakalım.

Simpsonlar dizisindeki metaverse detayı

Simpsonlar dizisinin hayranları sosyal medya üzerinden 10 yıldan uzun bir süre önce Simpsonların metaverse öngördüğünü ve bir bölümde konu edindiğini iddia etti. Sosyal medya mecraları üzerinden hayranların yorumlarına göre metaverse detayı 2011 yılında 23. sezondaki “Holidays Of Future Passed”, Türkçe anlamı ile “Geleceğin Tatilleri Geçti.” bölümünde geçti.

Bu bölümde ilk olarak Lisa Simpson “ULTRA NET” içine girdiği gösteriliyor. İnsanların, sanal gerçeklik dünyasına oldukça benzeyen sahnelerde online dünyada etkileşime girdiği görülüyor.  Konuya ilişkin video aşağıda yer almaktadır.

Diğer tartışma ise Zuckerberg ile ilgili

The Simpsons dizisinin hayranları “Simpsonlar metaverse tahmin etti” diyerek tartışmaları başlatırken diğer yandan sosyal medya kullanıcıları iddia edilen olayın doğruluğunu hemen kabul ederek Mark Zuckerberg bu fikri Simpsonlar’dan mı çaldı? sorusunu sormaya başladı. Sonuç olarak olayın sonu karanlık bir yere çıktı arkadaşlar.

Belirttiğimiz gibi The Simpsons dizisinin pek çok kehaneti gerçek oldu. Metaverse konusundaki öngörü ise sosyal medyayı sallamaya yetti. Sizce Simpsonlar metaverse dünyasını 10 yıl önceden tahmin etmiş olabilir mi? Bu konuda düşüncelerinizi yorumlarda bekliyor olacağız.

Simpsonların Metaverse kehaneti gerçek mi oldu? başlıklı yazımızı okudunuz.  Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.