Sıcak çay ve sigara içenlerden misiniz? O zaman yazımızı okumalısınız!

Yapılan araştırmalara göre; sıcak çayı içenler, sigara ve alkol de tüketiyorsa ciddi bir tehlike ile karşı karşıya. Bu tehlikenin nedeni nedir?

Araştırmaya göre elde edilen bilgilere kapsamında; sıcak veya çok sıcak çay tüketen sigara ve alkol bağımlısı kişilerin yemek borusu kanser ihtimalini beşe katlamaktadır. Yemek borusu kanseri her yıl dört yüz bin kişinin ölümüne sebep olmaktadır.

Dokuz Buçuk Yıl Boyunca 500 Bin Kişi İzlenmiş!

Sigara ve alkol kullanmayan kişilerin sıcak çay tüketimi yemek borusu kanser riskini arttırmadığı ancak sigara ve alkol kullanan kişilerde ise kansere yakalanma ihtimalinin arttığı görülmüştür…

Sıcak çay ve sigara içenlerden misiniz? O zaman yazımızı okumalısınız! başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin

Felsefe bölümü mezunuyum. Kitap okumak ve araştırma yapmaktan hoşlanıyorum. Bilgilerimi, kendi çabalarımız ile kurduğumuz sitemizde paylaşmaktan onur duyuyorum.
Pelin Keskin

Latest posts by Pelin Keskin (see all)