Selülit nasıl geçer?

Selülit, derinin altında bulunan yağ hücrelerinin anormal birikmesi ve sonucunda kan dolaşımının bozulması ile...

Selülit, derinin altında bulunan yağ hücrelerinin anormal birikmesi ve sonucunda kan dolaşımının bozulması ile oluşmaktadır. Bu yazımız içerisinde selülit nasıl geçer? konusu ile ilgili detayları sizler ile paylaşıyoruz…

Spor yapmak selülit ile savaşta en önemli faktörlerden bir tanesidir. Düzenli egzersiz ile vücut kendini toparlamaya ve selülitli bölgenin açılmasına yardımcı olacaktır.

Selülit egzersizlerinin amacı kişinin basen ve kalça bölgesini çalıştırmaktır. Bu nedenle en etkili spor; yüzme ve ip atlamadır. Bunun dışında internette selülitten kurtulmak için bir sürü video izleyip uygulama da yapabilirsiniz.

Bol su içmek kişinin vücudunda biriktirdiği ödemi atmasına yardımcı olur. Bu da aynı zamanda selülitlerin azalmasına ve zaman içinde egzersiz ile birlikte yok olmasına zemin hazırlar.

Selülit fırçası olarak bilinen taş fırçalar ile selülitli bölgeye masaj yapılmasının ardından bölgedeki çukurluk ve kırışıklık yok olacaktır.

Piyasada yer alan en etkili selülit kremlerinin de düzenli kullanılması en geç bir ay içinde kişinin selülitlerden kurtulmasına olanak sağlamaktadır.

Selülit nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.