Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Tırnaklar yılların vermiş olduğu yanlış bakımlardan dolayı sararmaktadır. Sürekli olarak tırnağın hava ile temasından kaçınılarak oje sürülmesi ya da çok yoğun şekilde sigara kullanımına bağlı olarak tırnak sararması oluşmaktadır. Detaylar yazımızda...

Tırnaklar yılların vermiş olduğu yanlış bakımlardan dolayı sararmaktadır. Sürekli olarak tırnağın hava ile temasından kaçınılarak oje sürülmesi ya da çok yoğun şekilde sigara kullanımına bağlı olarak tırnak sararması oluşmaktadır. Bu tırnakların beyazlatılması kısa ve etkili bir bakım ile mümkündür. Bu beyazlatma işlemini kadınlar evlerinde gerçekleştirebilirler.

Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır?

Sararmayı göstermemek için sürekli olarak oje sürülmesi tırnakların giderek renginin koyulaşmasına ve yapısının bozulmasına neden olur. Öncelikli olarak sararmış tırnakları bulunan kadınların bir süre oje veya parlatıcı gibi hava ile temasını engelleyici maddelerden uzak durması gerekmektedir.

Ardından etkili bir bakım sayesinde bir takım yöntemler uygulayabilmektedir. 1 yemek kaşığı maden suyu ve 1 yemek kaşığı sütü kullanılmamış oje fırçası ya da sulu boya fırçası gibi sert olmayan yumuşak bir fırça ile karıştırıp günde 4 – 5 kere tırnaklarımıza sürdüğümüz takdirde, sararan tırnakların anında beyazlaşma dönüşümünü kolaylıkla görebilmeniz mümkündür. Süt hem mineral kaynağıdır ve beyazlatma etkisi bulunmaktadır. Bu uygulamalar yapılırken tahta kaşık kullanılması ve metal kaşığın bu ürünlere değdirilmemesi gerekmektedir. Metal kaşık hangi maddeye değerse değsin, etken malzemelerin gücünü azaltmaktadır. Burada en önemli bir diğer püf nokta ise, soda değil maden suyu kullanılmasıdır. Maden suyunun içerisinde mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller tırnakları besleyerek onları güçlendirme özelliğine sahiptir. Fakat soda doğal olmadığı ve karbondioksit barındırdığı için tırnakları tahribat etkisi yüksektir. Bu nedenle soda ve maden suyu ayrımını iyi yapmak gerekmektedir. Bu karışımın anında etki göstermektedir. Bu nedenle kadınlar arasında en sık tercih edilen yöntemdir.

Sararan tırnaklar nasıl beyazlatılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)