PRB nedir? Karşınızda Paribu’nun kendi coini

Türkiye’nin en popüler kripto para borsalarından olan Paribu kendi coinini piyasaya sürdü. İşte Paribu’nun yeni gözbebeği konumunda bulunan PRB’ye ilişkin detaylar. Buyurun PRB nedir?

PRB nedir?

PRB, Paribu NET blokzincirinde yer alan yerel coindir. Paribu NET üzerinde gerçekleşen işlem ücretleri PRB ile ödenir. Ağ katılımcıları da PRB stake ederek onay mekanizmaları ve ağın yönetiminde söz sahibi olur. PRB’nin maksimum arzı 600.000.000 adettir. PRB’ye ilişkin White Paper’a buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

PRB ile ne yapabilirim?

Paribu NET üzerindeki ağ ücretini PRB ile ödeyebileceksiniz. Ayrıca hızlı bir şekilde PRB ve Paribu Net üzerinden yaratılan P20 tokenlerin transfer işlem ücretlerini PRB ile ödeyebilirsiniz. Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar ve dağıtık uygulamalar yaratıp bu sistemlerin ekonomilerini PRB ile inşa edebilirsiniz. Bir de PRB bakiyenizle oylama gücü elde ederek ağın geleceğinde söz sahibi olabilirsiniz. Geliştirme önerileri iletebilir ya da geliştirme önerilerini oylamada söz sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Paribu sitesi üzerinden yapılan açıklama doğrultusunda; PRB’nin yakın zamanda sadakat programlarında da kullanılabilir hale geleceği belirtilmiş durumdadır.

PRB’yi nasıl satın alabilirim?

Paribu’nun WEB sitesi veya mobil uygulaması üzerinden, üye olup, kimlik doğrulamanızı yaptıktan sonra hesabınıza TL yükleyerek satın alabilirsiniz. PRB, 21 Şubat ile 25 Şubat 2022 tarihleri arasında ön satışta olacaktır. Ön satıştan alınan coinler ise 01/03/2022 tarihinde hesaplara dağıtılacaktır.

Peki Paribu nedir?

Paribu, Şubat 2017 yılında faaliyete geçen İstanbul merkezli kripto para borsasıdır. Bünyesinde Bitcoin, Ethereum dahil olmak üzere 80’den fazla kripto para birimi işlem görmektedir. 5 milyondan fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Coinmarketcap verilerine göre; Paribu’nun borsa skoru 4.6 puan olup borsa sıralamasında ise 65. sırada yer almaktadır. Bu veriler zaman içerisinde güncellenebilmektedir. Siz bu yazıyı okurken sıralama ve puanlama konusunda değişiklik yaşanmış olabilir.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. PRB nedir? Karşınızda Paribu’nun kendi coini başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.