Mevsim Geçişlerinde Cildimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Mevsim geçişlerinde ciltte yıpranma sıklıkla görülen bir durumdur. Bunu önlemek için bazı bitkisel malzemelerden yardım alınabilir. İşte mevsim geçişlerinde cildimizi koruyabilmek için detaylar...

Mevsim geçişlerinde ciltte yıpranma sıklıkla görülen bir durumdur. Bunu önlemek için bazı bitkisel malzemelerden yardım alınabilir. Bununla birlikte cilt temizliğine de ekstra özen gösterilebilir.

Cilt temizliği için alkol içermeyen bir temizleyici gün içerisinde bir kez olacak şekilde kullanılabilir. Bu dönemlerde cildin nem ihtiyacı fazla olduğundan dolayı bunu karşılamak adına cilt tipine uygun nemlendirici krem kullanılabilir.

Mevsim Geçişleri İçin Türk Kahvesi Maskesi

Hem cildi hava değişimine karşı koruyacak hem de nem dengesini sağlayacak maske tarifleri içerisinde Türk kahvesi maskesi işe yarar sonuçlar verir. Birkaç damla limon suyu ve zeytinyağı ile karıştırılan Türk kahvesi temiz cildi sürülerek yaklaşık on dakika beklenir. Ardından ılık su ile durulanır.

Mevsim Geçişlerinde Cildimizi Nasıl Koruyabiliriz? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.