Metaverse evrenine ilk kuaför Türkiye’den!

Ülkemizde popülerliği bir hayli yüksek olan kuaför Kadir Alkan metaverse evrenine ilk kuaför olmaya hazırlanıyor. İşte konuya ilişkin detaylar.

Kuaför Kadir Alkan ilk olacak

Ünlü kuaför Kadir Alkan; “Metaverse evreni Decentraland’da sanal dükkanını açmak üzere olan ilk kuaförüm. Fakat bu evreni de geleceği de metriklerini de anlıyoruz ve bir yandan öğreniyoruz. Bu yüzden yaptığımız meta evren atılımı aslında yapmayı plandığımız ya da yapmamız gereken gelecek planlarımızın belki de sadece %1’i dedi.

Ayrıca Kadir Alkan NFT serisi ve oyunlarla

Kadir Alkan açıklamasının devamında; “Halihazırda elbette NFT serisi, çeşitli oyunlar ile iş birlikleri gündemlerimiz de var. Fakat bizim gelecek planlarımızda bunlar sadece birer basamak. Nihai hedefimiz şu anda cerrahi müdahaleler için test edilen uzaktan kontrol edilebilir robotik cihazlarla benim geliştirdiğim anatomik saç kesimini yapmak. AR ve VR ile kuaför dünyasında öncü olacak teknolojiler geliştirmek. Alanımda bir çok ilki yaparken bir yandan da kendi alanım ile ilgili teknoloji gelişiminde de sorumluluğum olduğunu düşünüyorum. Bugün ben yarın başka bir kuaför arkadaşım birbirimizi geliştirerek geleceği inşa edeceğiz.” dedi.

21. Dükkan Metaverse evreninde! 

Metaverse evrenlerinden Decentraland’ı tercih eden Kadir Alkan; “Hedefimiz ilk etapta o dükkan üzerinde kendi geliştirdiğimiz saç stillerini sunmak ve hatta randevu talebi almak. Her ay düzenli yaptığımız workshoplarımızın bu dünyaya uygun versiyonunu kendi sanal mağazamızda herkese açık yapmak. Böylelikle dünyanın her yerinden bizlerle iletişim sağlamaya çalışan meslektaşlarımızın da gelişimine yardımcı olmak öncelikli hedeflerimiz arasında.

Ne diyelim! Teknolojiye ayak uyduran her vatandaşımızı tebrik ederek desteklemek gerek. Yolunuz açık olsun!  Metaverse evrenine ilk kuaför Türkiye’den!  başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.