Metaverse evreninde moda haftası yapılacak

Metaverse evreni ilkleri yaşamaya devam ediyor. Yine bir ilk ile karşınızdayız. Metaverse evreninde moda haftası yapılacak. Nasıl mı? İşte bu ilk hakkında detayları paylaşıyoruz.

Moda haftası nerede yapılacak?

Moda haftası (fashion week) 24 ile 27 Mart 2022 tarihlerinde Decentraland’da evreninde lüks moda bölgesinde düzenleneceği planlanıyor.

Etkinliğin düzenleneceği sanal evrenin en ikonik moda markalarının Metaverse evreninde temsil etmek için Vogue Arabia dergisi ve UNXD isimli NFT pazar yeri tarafından geliştirilmiş olduğu biliniyor. Dolce & Gabbana, Jacob&Co, Tommy Hilfiger, Cavalli, Elie Saab ve Etro gibi pek çok moda devi etkinlik kadrosunda yer alabilmek adına sıraya girdiği belirtildi.

Geçtiğimiz haftalarda Victoria’s Secret markası Metaverse evrenine girdiğine dair açıklama yaptığını ve defilelerini sanal evren üzerinde yapacağı belirtilmişti. O yazı ile ilgili detaylara da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Metaverse evreninde moda haftası yapılacak başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.