Metaverse evreninde ilk stadyum Manchester City’den

Dünyanın en zengin futbol kulüplerinden birisi olan Manchester City, Metaverse evreninde bir ilki yaşatıyor. Metaverse evreninde ilk stadyum Manchester City’den geliyor! Merak edenler için detaylar yazımızda.

Sony projeye destek oluyor

Manchester City futbol kulübü Sony şirketinin sanal gerçeklik uzmanlarının yardımı ile Metaverse evreninde dünyanın ilk futbol stadyumunu inşa etmeye başladı.

Manchester City ve Sony şirketinin arasında yapılan 3 yıllık anlaşma ile Sony’nin uzman ekipleri dijital haritasını oluşturmak ve sanal gerçeklik versiyonunu geliştirmek üzere Man. City’nin stadyumunu ziyaret ettiler.

Hawk-Eye teknolojisi kullanılacak 

Manchester City’nin stadyumu olan Etihad Stadyumu Sony’nin yan kuruluşu olan Hawk-Eye tarafından geliştirilen görüntü analizi ve iskelet izleme teknolojisi ile sanal gerçeklik dünyasına taşınacak. Bu şekilde Metaverse evreninde stadyumun kopyası oluşturulacak.

Sınırsız kapasiteye sahip olacak

Metaverse evrenindeki sanal stadyumun inşasının tamamlanması ile Manchester City kulübü adeta sınırsız kapasiteye sahip bir stada sahip olacak. Bu şekilde Manchester’da bulunan “gerçek” stadyuma gelemeyen taraftarlar dünyanın neresinde olurlarsa olsun evlerinden canlı maç izlemelerine olanak sağlanacak ve bu şekilde kulüp dünyada bulunan tüm taraflarından gelir elde edebilecek.

Diğer kulüplere örnek bir teknoloji

Manchester City kulübünün öncülüğünü yaptığı sanal stadyum teknolojisinin yakın gelecekte diğer futbol takımlarında görülmesi bekleniyor. Gelecek yıllarda belki bir sanal stadyumda birlikte maç izleme imkanı bulabiliriz. Kim bilir?

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Metaverse evreninde ilk stadyum Manchester City’den geliyor! başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir