Metaverse Coini Sandbox (SAND) Coin

Metaverse Coini Sandbox (SAND) Coin, Metaverse evreninde geliştirilmiş, insanların varlık yaratabildikleri, bunlara sahip olabildikleri, satabildikleri ve para kazanabilecekleri bir oyundur. Yani gerçek bir oyun projesinden bahsediyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar.

Sandbox Kime Ait?

2011 senesinde oyun firması Pixoxl tarafından geliştirildi. Firmanın CEO’su Arthur Madrid ile COO’su Sebastiyan Forget ikilisi, bu projenin geliştirilmesinden sorumlu olan ekibin başında yer alan deneyimli kişilerdir.

Sandbox Coin Arzı Ne Kadar?

Bu makalenin kaleme alındığı dakikalar içerisinde dolaşımda 1.1 milyar Sand Coin arzı totalde ise 3 milyar coin arzı mevcuttur.

Bu dünyadaki seçimleriniz ve emekleriniz gerçek paraya dönüşebiliyor. Genel olarak Sandbox konseptine uygun olacak şekilde bütün farklılıklara sahip olma oyuncuların elinde. Ayrıca bu oyunların yönetimi aynı şekilde oyuncuların kontrolündedir.

Ethereum blok zincir uygulaması üzerinde geliştirilmiş bir ERC-20 yardımcı program tokeni şeklinde tanımlanıyor. The Sandbox, oyun merkezli geliştirilen bir yönetim tokenidir.

Aslında bu varlıkların her biri Sandbox token olarak sizin oluyor. Sandbox evreninde Sand Coin kullanılmaktadır. Genel itibarıyla çeşitli altyapı platformları sayesinde çıkarılmış bir token şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Sandbox Oyunu Nasıl Oynanır?

İsterseniz oyuna kayıt olabilmek ya da oyuna girebilmek, arsa sahibi olabilmek ya da üstünüze başınıza kıyafet alabilmek amacıyla dahi Sandbox oyununu oynamaya ihtiyaç duyacaksınız.

Arsa satın almadan bahsetmişken gerçek dünyada nasıl arsa satın alabiliyorsak yine aynı şekilde Sandbox evreninde arsaları gerek satın alabilirsiniz veya gerekse de başkalarına kiraya verebiliriz.

Oyun geliştiricileri sizin arsanız üzerinde çeşitli oyunlar geliştirebilir hatta bunu diğer insanlara sunabilir, sizler de buradan pasif gelir elde etmiş olursunuz.

Sandbox uygulaması üzerinde geliştirilen bir başka gelişme ise diğer platformlarda da görmüş olduğunuz Stakeinglerdir. Ayrıca Sandbox uygulaması üzerinden çeşitli oyunların oynanarak para kazanması açısından kullanıcıların siteye erişim sağlamaları halinde %5 oranında komisyon alınıyor. Bu yüzde 5’lik komisyonun yarısı şirketin hazinesine gidiyor ve yaklaşık olarak 6 ile 12 ay arasında kilitlenmiyor. Diğer yarısı ise finalesine gidiyor. Yani uygulama üzerinde çeşitli içerik üretenler, altyapı platformu çalışmalarına katılanlar bu komisyondan gelir elde ediyor.

Sandbox evreninde oyunlar, kullanıcılara sunularak bu oyunların oynanması ve netice itibariyle oyuncuların para kazanması teşvik ediliyor. Diğer taraftan sanatçılar ise NFT’lerini geliştirerek bunu kullanıcı kitlelerine satmak amacıyla çalışmalar sürdürüyor.

CoinMarketCap’ta Sandbox Coin Verileri

Sandbox verileri incelediğimizde 38. sırada yer aldığını görüyoruz. Ayrıca Sandbox fiyatı 5.11 dolar olarak karşımıza çıkmakta. Piyasa hacmi ise an itibarıyla 4.66 milyar dolar değerinde. Diğer metaverse projeleri ile Sandbox projesini karşılaştırdığımızda ise 3. Sırada yer aldığını görmekteyiz. Rekabet olduğu diğer kripto para birimlerinin hemen arkasında yer alarak işlem hacmini büyütmeye ve daha çok ilerlemeye çalışıyor.

Sandbox’un BTC’ye Endeksli Verileri

4 aralık 2021 tarihinde ciddi manada düşüş trendine giren Sandbox Coin daha sonrasında ise öncü kripto para birimi Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paraların değer kazanması ile beraber yükselmeye geçti.

Her açıdan kendini geliştirdiği için Binance platformunda da listelemeyi başarmıştır. Aynı zamanda Bitcoin kripto para birimine paralel bir şekilde değer artışı yaşayan SANDBOX COİN ilerleyişini durdurak bilmeden sürdürüyor. Ayrıca Binance borsası üzerinde Metaverse projesini satın almak istiyorsanız kesinlikle Binance hesabı oluşturmanız gerekir. Referans programı sayesinde yüzde 10’luk bir komisyon kazanacağınızı söyleyebiliriz.

Sandbox Coin ekibi, oldukça deneyimli ve işine odaklanmış bir ekip. Özellikle de listelenme platformlarına çok fazla önem vermektedir. Pasif gelir konusu ile alakalı söylemekte fayda görüyoruz ki artık günümüzde oldukça önemli bir konsept haline gelmiştir.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Metaverse Coini Sandbox (SAND) Coin  başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir