Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır?

Madecassol krem son zamanlarda adını sürekli duyduğumuz kremler arasındadır. Sürekli adını duyduğunuz bu Madecassol krem ne işe yarar?

Madecassol krem son zamanlarda adını sürekli duyduğumuz kremler arasındadır. Sürekli adını duyduğunuz bu Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır? Madecassol krem ücreti nedir? Madecassol kremin cilde faydası nedir? sorularının yanıtları yazımızda yer almaktadır…

İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Madecassol krem;

Meme başında oluşan çatlakların tedavisinde kullanılır.

Tahriş olmuş cildi onarır,

Ağda sonrası kullanılır,

Kuru cilt tiplerini nemlendirebilmek için kullanılan bir kremdir,

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıkların tedavisinde kullanılır,

Vücutta oluşan yara ve yanıkların iyileşme sürecinde etkilidir.

Madecassol krem ne işe yarar?

Madacassol kremi, ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin tedavisi için kullanılır.

Ameliyat sonrasında oluşan yara ve yırtılma gibi durumlar için; onarıcı etkisi bulunmaktadır. Düzenli kullanımlarda daha hızlı bir iyileşme süreci yaşayabilirsiniz.

Sık sık emen bebeklerin sebep olduğu; göğüs ucundaki çatlaklar için bu krem kullanılır. Bebek emzikten sonra sürülebilir ve bebeği tekrar emzirmek istediğinizde temizlenmelidir.

Cilt yapınız; hassas ya da kuru ise nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Gün içinde maksimum 1 veya 2 kez kullanmanız tavsiye edilir.

Mevsim geçişlerinde ortaya çıkan el ve ayaklarda oluşan çatlakların tedavisi için Madacassol krem kullanılabilir. Özellikle kış aylarında çatlayan eller için kullanılmak uygun olur. Düzenli kullanım yapıldığı zaman; el ve ayağın yumuşak olduğunu hissedeceksiniz.

Madecassol krem ne işe yarar?

Madecassol krem nasıl kullanılır?

Kremin nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgi kullanım amacına göre değişiklik göstermektedir. Kremin kullanım amacı yaranın tedavisi ise; öncelikli dikkat edilmesi gereken durum ürün kesinlikle açık yaranın üzerine sürülmemelidir.

Krem açık olan bir yara ile temas etmesi halinde; durum daha kötüye gidebilir. Bu nedenle kremi, kabuk bağlayan yaranın üzerine sürülmesi daha uygundur.

Yaranın içi ile temas eden krem oldukça can yakıcı olabilmektedir. Bu şekilde; yara daha da büyüyebilir. Bu nedenden ötürü; kurumuş olan ve sıvı oluşturmayacak olan yaralar üzerinde kullanım gerçekleştirilmelidir.

Madecassol kremi kullanmadan önce; doktorunuza danışarak nasıl kullanım yapabileceğinize dair detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Madecassol krem yan etkileri nelerdir?

Diğer tüm ilaçlar gibi; Madecassol kreminin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıda belirtilen yan etkiler çok ciddi olmaktadır. Bunlardan birini yaşamanız halinde krem kullanımını hemen durdurun ve derhal doktorunuza bildirerek en yakın hastanenin acil bölümüne başvurun.

  • Alerjik reksiyonlar
  • Cilt döküntüsü
  • Kızarıklık ve içi su dolu kabartılar
  • Kaşıntı

Bu belirtiler çok ciddidir. Acil tıbbi müdahaleye ihtiyacınız olabilir ve hastaneye yatış yapmanızda gerek olabilir.

Aşağıda belirtilen sağlık sorunu da Madecassol kremin hafif yan etkisidir. Bu sorunu yaşamanız halinde doktora iletmeniz gerekir.

  • Cilt hassasiyeti

Madecassol krem fiyatı nedir? 

Madecassol 10 mg/1 gr 40 gr pomad 2019 fiyatı 25.94 TL’dir. Zaman içerisinde bu fiyatta değişiklik olabilir.

Madecassol fiyatı nedir?

Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol krem nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)