Lazer epilasyon sonrasında ciltte meydana gelebilecek etkiler nelerdir?

Lazer epilasyon sonrasında ciltte meydana gelebilecek etkiler arasında lekelenme görülen en önemli yan etkilerin başında...

Lazer epilasyon sonrasında ciltte meydana gelebilecek etkiler arasında lekelenme görülen en önemli yan etkilerin başında gelmektedir. Cilt tipine bağlı olarak açık renkli ya da koyu renkli şekilde lekelenmeler olabilmektedir. Detaylar aşağıda yer alıyor…

Ciltte yanma meydana gelmesi, hassas ciltlerin yüzeyinde küçük çaplı yanıkların oluşması ile kendini belli etmektedir. Küçük çaplı oluşacak yanıklar en fazla altı ay içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Fakat ciddi boyutlarda bir yanık oluşumu dermatolog gözetiminde, tıbbi ilaçlar ile yok edilmektedir.

Güneş lekeleri meydana gelmesi lazerin ortaya çıkardığı en büyük etkilerden bir başkasıdır. Lazer epilasyon yaptıran bir kişinin bu bölgeyi güneş ışığına maruz bırakmaması gerekmektedir. Bu nedenle lazer epilasyon en çok kış aylarında yaptırılmaktadır. Başka mevsimlerde yapılacak lazer işlemlerinde güneşe maruz kalmak, ciltte güneş yanıkları ve güneş lekelenmelerinin meydana gelmesine neden olur. Bu yanık ve lekelerin bir kısmı kalıcı olabildiği için kişilerin vücutlarını iyi şekilde güneş ışınlarından koruması gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Ciltte Meydana Gelebilecek Etkiler Nelerdir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.