Kolonya nedeni ile çatlayan eller nasıl geçer?

Koronavirüs nedeni ile ellerimizi sürekli yıkamak ve ardından dezenfektan kullanmak, kolonya kullanmak zorunda kalıyoruz...

Koronavirüs nedeni ile ellerimizi sürekli yıkamak ve ardından dezenfektan kullanmak, kolonya kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu durumlar da ellerimizde çatlamaya ve yaşlanmaya neden olur. El çatlamalarını gidermek amacı ile birtakım yöntemlerin kullanılması gerekmektedir. Kolonya nedeni ile çatlayan eller nasıl geçer? diye soracak olursanız, el çatlamalarına karşı doğal formüller veya bilindik yöntemler ile birlikte sizler de ellerinizi eski yumuşaklığına kavuşturabilirsiniz. İşte konuya dair detaylar…

Kolonya Nedeni İle Çatlayan Ellere Bilindik Yöntemler

Ellerimizi yıkadıktan sonra kolonya sürmek ya da dezenfektan kullanmak durumunda kaldığımız zamanda üzerinden on on beş dakika geçtikten sonra nemlendirici krem takviyesi yapabilirsiniz. Burada aloe veranın iyileştirici özelliğinden kaynaklı olarak aleo veralı ya da şeftalili, salatalıklı kremler kullanmanız cildinizin tazelenmesine yardımcı olacaktır.

Bebek yağı da çatlayan ellerin kurumasını önleyici diğer bilindik yöntem olarak kullanılır.

Kolonya Nedeni ile Çatlayan Ellere Doğal Yöntemler

Doğal bakım istiyorsanız el için en ideal zeytinyağının iyileştirici gücünden faydalanmak olmalıdır. Bir çay tabağına zeytinyağı dökerek kolonyanın ardından elin üzerini pamuk yardımı ile gün içinde istediğiniz kadar zeytinyağı ile tampon yapabilirsiniz.

Evlerinizde aloe vera bitkisi var ise her akşam yatmadan önce bitkinin bir yaprağını kırarak içindeki jel ile ellerinizin üzerine sürebilir ve çatlak oluşumunu bu şekilde önleyebilirsiniz.

Sirkenin iyileştirici gücü ile ellerinizi kolonya yerine sirke ile de silebilirsiniz. Kolonya kullandıktan sonra pamuğa bir miktar elma sirkesi dökerek ellerinizin üzerini silebilirsiniz.

Kolonya nedeni ile çatlayan eller nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)