Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Stres, genetik faktörler, göz enfeksiyonları, beslenme bozuklukları, dış etkenler ya da buna benzer nedenlerden ötürü çoğu insanda görülen kirpik dökülmesi genellikle bitkisel yöntemler ile tedavi edilir...

Stres, genetik faktörler, göz enfeksiyonları, beslenme bozuklukları, dış etkenler ya da buna benzer nedenlerden ötürü çoğu insanda görülen kirpik dökülmesi genellikle bitkisel yöntemler ile tedavi edilir. Doğal yollar ve malzemeler doğru şekilde uygulandığı takdirde daha güçlü kirpiklere sahip olunabilir.

Kirpiklerin dökülmemesi için kesinlikle makyaj temizlemeden yatılmamalıdır. Çünkü gözde bulunan makyajla uyumak kirpik diplerinde bakteri oluşumuna yol açar. Bu da zaman içerisinde kirpiklerin dökülmesine neden olur.

Kirpik Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Kirpik dökülmesine karşı bitkisel çözümler içerisinde akla ilk gelen badem ağı olsa da buna ek olarak hint yağı, aloe vera jeli, zeytinyağı, e vitamini, limon kabuğu karışımı gibi malzemelerden yardım alınabilir.

Hint yağı kirpiklerin daha parlak ve gür bir görünüme kavuşmasını sağlar. Bu yağı kirpiklere uygulamak için kulak temizleme çubuğu ya da makyaj fırçası kullanılabilir. Yağın yatmadan önce sürülmesi daha etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Aloe vera jeli içerisinde yer alan A, E, B12 ve C vitaminleri kirpiklerin daha uzun ve kalın olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda içerisinde bulunan folik asit ile kirpiklerin nem ihtiyacını da karşılar.

Kirpik dökülmesine karşı zeytinyağı kullanmak için yapın hafif ılık olması gerekir. Gece yatmadan önce kirpik diplerine sürülen zeytinyağı sabah uyanınca bol su ile durulanmalıdır. Düzenli kullanım sayesinde bir süre sonra sağlıklı kirpiklerin uzadığı görülebilir.

Kirpik Dökülmesine Ne İyi Gelir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)