Kaz ayağı nasıl oluşur? Kaz ayağı kırışıkları nasıl geçer?

Kaz ayağı kırışıkları göz çevresinde ve dudak çevresinde oluşabilmektedir. Genellikle belirgin olduğu yerler göz çevresidir. Birçoğumuz bu durumdan muzdarip olmaktayız. Peki kaz ayağı kırışıkları nasıl oluşur? Bu kırışıkların giderilmesi için neler yapılabilir? İşte bu detayları aşağıda sizlerle paylaştık;

Kaz ayağı kırışıkları genellikle yaşlar ilerledikçe belirginleşir. Sürekli güldüğünüzde ya da kaşlarınızı çattığınızda da hızlandırmış hale gelebilirsiniz. Sürekli mimik yapan kişilerde de kırışıklıklar erken yaşlarda belirgin hale gelmeye başlar. Bu etkilerin yanında uzmanların açıklamalarına göre; genetik etkiler, güneşin etkileri ve çevresel faktörler de neden olabilmektedir.

Patates Dilimleri ciltte oluşan leke tedavilerinde kullanılıyor. Göz çevresinde bulunan kaz ayağı kırışıkları için de patatesleri dilimleyip, gözlerinizin üzerinde yaklaşık 10 dakika bekletin. Düzenli olarak yapıldığında etkileri gözle görülür hale gelecektir.

Halk tabiri ile “sallama” yeşil çay içiyor musunuz? Cevabınız eğer evet ise; çayı içtikten sonra poşetlerini çöpe atmayın. Buz dolabına atıp biraz beklettikten sonra gözlerinizin üzerine yani uygulamak istediğiniz yere koymalısınız. Bu şekilde yeşil çay kaz ayağı kırışıklarının azalması konusunda yardımcı olacaktır.

Gelelim birçok konuda bizim dostumuz olan süte. Sütün içinde yer alan protein, amino asit ve lipidler kırışıkların oluşmasını engelleyecek, en aza indirecektir. Nasıl uygulayacağınız konusunda da size bilgi vermek isteriz. Pamuk veya bir beze biraz süt dökerek, göz kenarlarına “kırışıklık noktalarına” 10 ile 15 dakika arasında sürün. Daha sonra ılık su ile birlikte durulama yapabilirsiniz. Düzenli olarak yapıldığında; etkilerini görebileceksiniz. Sütten daha fazla verim alabilmek için de 1 tatlı kaşığı bal ya da badem ekleyerek etkiyi arttırabilirsiniz.

Kaz ayağı nasıl oluşur? Kaz ayağı kırışıkları nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. 

Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.