Kafa derisinde oluşan sivilceler nasıl geçer?

Sivilceler pek çok insanın ortak problemi olup özellikler saç dibinde oluşan sivilce ve akneler rahatsızlık verebilir. Bu sivilceler kesinlikle sıkılmamalı ve oynanmamalıdır. İşte saç dibinde oluşan sivilceler için detaylar...

Sivilceler pek çok insanın ortak problemi olup özellikler saç dibinde oluşan sivilce ve akneler rahatsızlık verebilir. Bu sivilceler kesinlikle sıkılmamalı ve oynanmamalıdır. Genellikle sıcaklık, terleme, hava kirliliği, nemli hava bu sivilcelerin oluşumunu tetiklemektedir. Özellikle terleme bakterilerin ortaya çıkmasına neden olur.

Saç Dibindeki Sivilceler Nasıl Geçer?

Saç dibindeki sivilceleri önlemek için saçlar kirli bırakılmamalı, yağlanmaya karşı önlem alınmalıdır. Saç temizliği için içerisinde mümkün olduğunca az kimyasal madde bulunan saç bakım ürünleri tercih edilmelidir. Bu amaçla genellikle bitkisel şampuanlar tercih edilir.

Benzer çözüm anti-bakteriyel ürünler tarafından da elde edilebilir. İsteğe bağlı olarak evde doğal maskeler de hazırlanıp uygulanabilir.

Kafa derisinde oluşan sivilceler nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.