HTC’den Metaverse adımı karşınızda Viverse

Bir zamanların en popüler akıllı telefon üreticilerinden birisi olan HTC, şimdilerde sanal gerçeklik gözlüklerine odaklanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir video paylaşan HTC, Metaverse alanına Viverse ile girdiğini açıkladı. Gelelim detaylara.

Her şey Facebook ile başladı

Facebook’un şirket adını “Meta” olarak değiştirmesinden itibaren dalga dalga popülerliğini arttıran metaverse markaların gündeminde zirvesinde yer alıyor. Metaverse ile ilgili detaylı bilgiler için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HTC CEO’su açıkladı

HTC’nin CEO’su Cher Wang tarafından tanıtılan Viverse sanal bir dünya olarak karşımıza çıkıyor. CEO tarafından yapılan açıklamaya göre HTC’nin sanal gerçeklik gözlüğü olan Vive VR modelleri ile entegre olarak çalışacak.

Yetişkinler ve çocuklar için sanal bir dünya kurma hedefi ile geliştirilmekte olan Viverse çocuklar için güvenliğin ön planda olduğu deneyim sunmayı hedefliyor. Ayrıca Vive Guardian isimli bir uygulama geliştiren HTC bu uygulama ile sanal ekosistemi ile güvenlik özelliklerinin kontrol edilmesine olanak sağlıyor. Böylece ebeveynler, çocuklarının güvenliğini bu uygulama ile sağlıyor.

Peki Viverse içinde ne var?

Viverse içinde arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile spor yapma imkanı, müze ziyareti, konserlere katılma, toplantılar düzenleme ve buluşmalara katılma, kripto paralar ile bir şeyler satın alma imkanları bulunuyor.

Uzun lafın kısası HTC, kullanıcılarının sanal olarak sosyalleşebilecekleri bir dünya sunuyor.

HTC’nin Viverse ile ilgili yayınladığı videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. HTC’den Metaverse adımı karşınızda Viverse başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.