Hindistan ilk Metaverse düğünü yaptı!

Koronavirüs nedeniyle kısıtlamalardan kaçmak isteyen çiftler düğünlerini metaverse platformu üzerinde yapmaya başladı. Hindistan’da yaşayan Dinesh SP ve Janaganandhini Ramaswamy Hindistan’da ilk Metaverse düğününü yaptı. İşte metaverse düğünü ile ilgili detaylar yazımızda…

Düğün davetiyelerini NFT olarak gönderdiler

24 yaşındaki Blockchain teknolojisi üzerine çalışan ve kripto para meraklısı damat ve 23 yaşındaki IT uzmanı gelin dünyanın dört yanına düğün davetiyelerini NFT olarak göndermişti.

Metaverse düğününe 3 bin kişi katıldı

Hindistan’da yapılan düğünlere katılabilecek misafir sayısının  100 kişi ile sınırlı olması nedeniyle genç çift düğünlerini metaverse platformunda yapmaya karar verdi. Bu düğüne 3 bin kişi katıldı. Ayrıca bu düğün Hindistan’ın ve Asya kıtasının ilk Metaverse düğünü oldu.

Ölen kayınpeder de metaverse düğünündeydi!

Düğünlerinde geleneksel kıyafetler giyen çift ve sahnedeki konukların avatarlarının yanı sıra düğünde gelinin ölen babasının avatarı da bulundu.

Hogwarts temalı bir düğün tasarlandı!

Harry Potter filmlerinin hayranı olduğunu söyleyen çift; TardiVerse teknoloji girişiminin yardımı ile Hogwarts temalı bir veri deposu hazırladı. TardiVerse CEO’su “Heyecan verici bir deneyimdi. Düğüne yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Bu alanı oluşturmak için günler geceler harcadım ve böyle bir büyük başarı olduğu için gurur duyuyorum.” dedi.

Hindistan ilk Metaverse düğünü yaptı! başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.