Hangi Deodorant Sağlığa Zararlıdır?

Terlemeye karşı etkili çözüm yolu olan deodorant kullanımı zararlı olarak bilinir. Peki hangi deodorantlar sağlığa zararlıdır? İşte detaylar...

Terlemeye karşı etkili çözüm yolu olan deodorant kullanımı zararlı olarak bilinir. Bu zararı en aza indirmek adına deodorant seçiminde bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. İşte hangi deodorant sağlığa zararlıdır başlığı için detaylar…

Anti perspirant özelliği bulunan deodorantlar ter bezlerinde yer alan ter salgısının azalmasına yol açabilir. Bununla birlikte ter oluşumunu azaltmak ve kokuya engel olmak için bazı deodorantların içerisinde alüminyum maddeye yer verilebilir.

Deodorant Nasıl Seçilir?

Yağlı cilde sahip olanlar için pudralı ve sprey şeklinde olan deodorantlar daha sağlıklıdır. Eğer kuru cilt tipi için seçim yapılacaksa bu durumda krem ve jel özelliği olan deodorant çeşitleri tercih edilebilir. Bununla birlikte bazı insanların cildi alerjik olduğundan dolayı seçim aşamasında ürünün içeriğindeki maddelere dikkat edilmelidir.

Hangi Deodorant Sağlığa Zararlıdır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.