Hametan krem neden kullanılır? Hametan nasıl kullanılır?

Hametan krem sarı mavi kutusunun içerisinde 50 gr ya da 25 gr. tüplerde, her eczanede bulunabilecek bir merhemdir. Cilt problemleri yaşayan kişilerin sıklıkla kullandığı kremdir. Bu yazımız içerisinde...

Hametan krem sarı ya da mavi kutusunun içerisinde tüplerde, her eczanede bulunabilecek bir merhemdir. Cilt problemleri yaşayan kişilerin sıklıkla kullandığı kremdir. Bu yazımız içerisinde Hametan krem neden kullanılır? Hametan krem nasıl kullanılır? Hametan krem fiyatı nedir? Hametan kremin faydaları nelerdir? Hametan krem yan etkileri nelerdir? sorularının yanıtları yazımızda yer alıyor…

İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Hametan krem neden kullanılır?

Hametan kremini sadece cilt sorunu yaşayan kişiler değil, nemlendirici arayanlar için de ideal bir üründür. Bu kremin asıl amacı yanık izleri, cilt lekeleri ve sivilce izleri gibi lekelerin giderilmesi amacı ile üretilmiştir. Sosyal medya sitelerinde hakkında oldukça olumlu yorum yapılan bir krem olmasına karşın; doktora danışmadan alındığında hassas ciltler için sorunlara yol açabilir.

Özetle Hametan krem;

  • Sivilce ve yara izlerini yok eder,
  • Cildin canlı görünmesi konusunda yardımcı olur,
  • Cilt pişiklerini iyileştirir,
  • Cilt renginin tonunu eşitler,
  • Cilde bakım yapar ve onarır,
  • 1. ve 2. derece yanık tedavisinde kullanılır,
  • Açık yaralar, ameliyat yaralarına iyi gelir.

Hametan krem nasıl kullanılır?

Bu krem kullanılmadan önce önerimiz doktora danışılması yönündedir. Eğer doktora danışmadan kullanılır ise; ciltte farklı sorunlara oluşabilir.

Hametan kremi cildinize uygulamadan önce; ilgili bölgeyi güzelce temizleyin. Ardından parmağınızın ucuna ufak bir miktar (nohut tanesi kadar) alıp yumuşak hareketler ile ovalayarak sürün. Krem bitinceye kadar sürmeye ve ovalamaya devam edin.

Hametan krem yan etkileri nelerdir?

Hametan krem yan etkisi neredeyse olmayan kremlerin arasındadır. Eğer etken maddeye karşı bir hassasiyetiniz var ise; deri döküntüleri, yüz, dudaklar, dil veya gırtlakta şişme gibi etkiler görürseniz; kreme alerjiniz var anlama gelir.

Hametan krem fiyatı nedir? 

Hametan kremin 2019 fiyatları 10 TL ile 8,18 TL aralarındadır. Fiyatlar zaman içerisinde değişiklik gösterebilir.

Hametan krem neden kullanılır? Hametan nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.