Hamam otu tozu ne işe yarar? Hamam otu tozu nasıl kullanılır?

Hamam otu tozu istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili bir çözümdür...

Hamam otu tozu istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili bir çözümdür. Günümüzde birçok kadının bu otun tozunu kullanarak istenmeyen tüylerinden kurtulması sayesine yüzyıllardır var olan ot tekrar gündeme gelmiştir. İşte hamam otu tozu kullanımı hakkında bilgiler…

Hamam otu tozu kullanmak için bir kaba su alınarak, toz macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Burada mama hazırlar gibi toz ile suyun homojen olmasına özen göstermek gereklidir. Bu homojenliği de sürekli karıştırarak sağlarsınız.

Suyun sıcak ya da soğuk olmasına gerek yoktur. Normal oda sıcaklığındaki su ile karıştırılarak pürüzsüz bir çamur haline getirilir. Zaten rengi de su ile karıştıktan sonra çamuru andıracaktır.

Sonra bu macun kıvamındaki karışım istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürülerek 5 dakika beklenir. Sonrasında lif ve su yardımı ile temizlendiğinde tozun tüy dökücü krem etkisi gösterdiği görülür.

Bununla beraber sık kullanımda tüyler artık bir daha çıkmayacak duruma gelerek epilasyon etkisini de gösterir.

Hamam otu tozu ne işe yarar? Hamam otu tozu nasıl kullanılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.