Güneş lekelerine ne iyi gelir?

Yaz dönemlerinde güneş ışınlarına fazla maruz kalma sonucunda ortaya çıkan güneş lekeleri özellikle burun, yanak, kulaklar, dudak üstü, boyun gibi bölgelerde sıklıkla görülür. Peki güneş lekelerine ne iyi gelir? İşte detaylar...

Yaz dönemlerinde güneş ışınlarına fazla maruz kalma sonucunda ortaya çıkan güneş lekeleri özellikle burun, yanak, kulaklar, dudak üstü, boyun gibi bölgelerde sıklıkla görülür.

Güneş lekelerini geçirmek için piyasada çok sayıda kozmetik ürün satılır. Ancak bunların içerisinde genellikle kimyasal maddeler olduğundan dolayı çoğu insan tercihini bitkisel malzemelerden yana kullanır. İşte güneş lekelerine ne iyi gelir sorusunun yanıtı…

Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm

Güneş lekelerine çözüm için kullanılan doğal malzemeler arasında limon suyu, elma sirkesi, süt, yeşil çay, aloe vera, muz, bal, yumurta yer alır.

Özellikle aloe vera bitkisinden elde edilen öz güneş lekelerinin bulunduğu bölgelere sürüldüğünde iyileşme sağlanabilir. Güneş lekelerine günde iki kez olacak şekilde yeşil çay sürmek de lekelerin azalmasına yardımcı olur.

Güneş lekelerine ne iyi gelir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)