Gün içinde en az kaç adım yürümek gerekir?

Artık akıllı telefon ve akıllı saatler ile insanlar spor yapmaya zaman ayırmaya başladı...

Artık akıllı telefon ve akıllı saatler ile insanlar spor yapmaya zaman ayırmaya başladı. Bu sayede günlük yürüyüş yapıyor ve adımlarını sayıp nabızlarını ölçebiliyorlar. Peki bu aletleri etkili kullanmak ve sağlığımıza da olumlu yönde yansıma sağlamak için gün içinde en az kaç adım yürümek gerekir?

Bir kişi vücut kitle endeksine bağlı olarak spor yapmalı ve hareket etmelidir.

Ortalama yetişkin bir insanın gün içinde kaç adım attığı önemli değildir. Önemli olan sağlıklı ve etkili adım atmasıdır. Bu da ancak tempolu yürüyüş ile belli olmaktadır.

Artık adım sayar programlar bir kişinin attığı adım sayısının tempolu yani etkili yürüyüş mü yoksa sıradan hareket mi olduğu ayrımına varmaktadır.

Bir kişinin de gün içerisinde toplam en az 3000 – en fazla da 6.000 adım ile tempolu yürüyüş yapması o kişinin spor konusunda sağlıklı ve olumlu etkilerini almasına vesile olacaktır.

Gün içinde en az kaç adım yürümek gerekir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)