Güçlü ve Güzel Tırnaklar için Tüyolar

Güçlü ve Güzel Tırnaklara sahip olmayı her kadın ister. Bu özelliğe sahip olabilmek için bakım yapmanız gereklidir. Detaylar yazımızda!

Güçlü ve Güzel Tırnaklara sahip olmayı her kadın ister. Bu özelliğe sahip olabilmek için bakım yapmanız gereklidir. İşte güçlü ve güzel tırnaklara sahip olabilmeniz için tüyolar…

  • Tırnaklar törpülenirken sürekli olarak tek yöne doğru törpülenmelidir. Tek yönde törpüleme zayıf tırnakların güçlenmesine yardımcı olur ve tırnak kırılmalarını önler.
  • Tırnak bakımı yaparken, kenarda çıkan etleri kesmek onların uzamasına ve sürekli olarak kesilmesine yol açmaktadır. Bu işlem oldukça can yakıcı ve bayanların dayanamadığı bir manikür durumudur. Manikür sırasında bu etleri kesmek yerine törpünün ucu ile ter yöne iterseniz, uzama yapmayacak ve sizlerin canını acıtmayacaktır.
  • Tırnağın ucu kadar üstünün de törpülenmesi gerekmektedir. Üstü törpülenen tırnaklar daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olur. Oje sürüldüğünde tırnak üzerinde pürüzsüz ve kaygan görünüm elde edilmiş olur.
  • Oje sürerken kenarda taşan yerlerde genellikle kulak çubuğu kullanılır. Fakat bu ojenin yayılmasını önlemez. Bunun için en etkili yöntem taşan yere kürdan ile müdahale etmektir.
  • Ojelerin mat görünmesi için iki kat, kalıcı ve güçlü görünmesi için ise üç kat sürülmesi gerekmektedir.

Güçlü ve Güzel Tırnaklar için Tüyolar başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)