Göğüste mastit nasıl geçer?

Emziren annelerin en büyük korkulu rüyası mastittir. Mastit...

Emziren annelerin en büyük korkulu rüyası mastittir. Mastit göğüste sütün kalarak kireçlenmeye neden olmasıdır. Bu yazımız içerisinde Göğüste mastit nasıl geçer? sorusunu ele alarak yanıtlayacağız. İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Mastiti geçirmenin en kolay yolu nedir?

Mastiti geçirmenin en kolay yolu ılık duş almaktır. Ilık duş ile göğüslere masaj yapabilirsiniz. Bunu her duşunuzda yapmanız ve masaj yolu ile de süt kanallarınızı açmanız önerilir.

Süt sağma pompaları ile göğsünüzü çekerek, bebeğin içmediği sütü oradan almak mastit oluşumunu da engellemektedir.

Başka yöntem var mı?

Bir başka yöntem ise göğüslerde buz kompresi yapılmasıdır. Buz göğüste toplanmış olan kireçlenmeye yüz tutmuş sütün geri çekilmesini sağlar. Mastit korkulacak bir rahatsızlık değildir. Zaman içerisinde kendiliğinden geçer. Aşırı ağrı yaptığı için ve buna emzirme ağrısı da eklendiği için anneler tarafından korku ile karşılanmaktadır. Bu yersiz bir korkudur. Masaj ile yok edilir. Ayrıca emzirme sutyenleri kullanarak göğüsleri bu dönemde sıkmamak da işe yarayan yöntemler arasında olacaktır.

Göğüste mastit nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.