Evliliklerin bitmesinin temel nedeni nedir?

Evliliklerin bitmesinin bir sürü nedeni vardır. Fakat asıl neden aşkın ya da sevginin bitmesidir. Evliliklerin bitmesinin temel nedeni ile ilgili detaylar yazımızda...

Evliliklerin bitmesinin bir sürü nedeni vardır. Fakat asıl neden aşkın ya da sevginin bitmesidir. Bu sevgi bitimi kişilere birçok alt neden olarak yansımaktadır. İşte evliliklerin bitmesinin temel nedeni ile ilgili detaylar…

Şiddetli geçimsizlik, hakaret, darp, sadakatsizlik, fiziken ya da ruhen aldatma, cinsel anlamda ilgisizlik gibi bir sürü neden sayılabilir. Fakat bu başlıkları tek tek incelediğimizde asıl temel nedenin aşk ve sevginin bitimi olduğunu görürüz.

İki kişi sevgiliyken birbirini, tanıma sürecindedir. Bu da aşkın başlangıç hallerini yansıtır. Uzun zamandır aradığın kişinin o olduğunu sanırsın. Dünya evine girersin. Fakat bir süre sonra hayat koşturmacası, ailelerin işin içine girmesi, maddi yetersizlikler, bebeklerin olması vb. nedenlerden çiftler birbirine zaman ayırmamaya başlar. Bunun sonucunda aşk ölür.

Bu şekilde devam ederse iki yabancı gibi duran eşler birbirlerine olan sevgilerini de yitirirler. Sevgi bitmesi ayrılığa işarettir. Sevgi bitince saygı da biter. Arkadaş olarak kalıp ayrılanlar, sevgi bitiminden sonra ayrılık yaşayanlardır. Saygıyı da yitirip ayrılanlar ise, hayat boyu birbirinden nefret eden, görmeye tahammülleri olmayan çiftlerdir.

Evliliklerin bitmesinin temel nedeni nedir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Aşk ve İlişkiler kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/ask-ve-iliskiler/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.