Evin içinde çamaşır kurutmak zararlı mı?

Evin içinde çamaşır kurutmak zararlı mı? Bu sorunun yanıtını sizlerle yazımızda paylaşıyoruz!

Kış günlerinde kapalı balkonu olmayan ev hanımları, ev içinde aktif kullanılan odalarda çamaşırlarını kurutmaya mecbur kalmaktadır. Kimi zaman yatak odaları, kimi zaman oturma odaları bu iş için görev yeri olarak seçilmektedir. Fakat bu durumun sağlıksız olduğu konuşuluyor. Peki evin içinde çamaşır kurutmak zararlı mı? Bu sorunun yanıtını sizlerle aşağıda paylaşmaktayız;

Nemli çamaşırlar kurutulmak üzere evin odalarında kurumaya bırakıldığında; su molekülleri buharlaşacaktır ve bu şekilde havayı nemlendirecektir. Siz de bu nemli havayı teneffüs ettiğinizde bu durum bağışıklık sisteminizi oldukça etkileyecektir. Öksürük, nefes darlığı, astım, göğüs ağrısı ve ateş gibi belirtiler ile ortaya çıkarak sizi etkilemeye başlayabilir. Bu hastalıkların ilerisinde de Aspergollosis denilen en tehlikeli hastalık ortaya çıkabilir. Ölümcül olmaktadır.

Bu nedenle ilk tercih olarak kullanılan odalar içerisinde çamaşır kurutulmaması gerekmektedir. Eğer son çare bu şekilde ise de; odanın hava aldırılması, nemlerden arındırılması gerekir.

Evin içinde çamaşır kurutmak zararlı mı? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. 

Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/saglik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.