Evde kirpik uzatmak için ne yapılabilir

Doğal ve uzun kirpikler herkesin hayalidir. Bu nedenle evde kirpik bakımı yapmak...

Doğal ve uzun kirpikler herkesin hayalidir. Bu nedenle evde kirpik bakımı yapılmak istenmektedir. Evde kirpik uzatmak için ne yapılabilir sorusunun cevabını sizler için listeledik.

İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Kaş fırçası ile her gün, günde iki kere düzenli şekilde kirpikler de tıpkı saçlar gibi fırçalanmalıdır. Bunun için kaş fırçası kirpik fırçası ya da hiç kullanılmamış olan maskara fırçası tercih edilebilir.

Günde bir kez E vitamini damlatmak kirpiklerin dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır. Dolgunlaşan kirpikler hacimli görünerek zaman içerisinde uzayacak ve kıvrılmaya başlayacaktır.

Badem yağı ile kaşlarınızı silerken, bir damla da kirpiğe damlatarak fırçalamak uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olacaktır.

Zeytinyağı ve vazelin kirpiklerin uzamasını sağlar. Bu nedenle haftada bir kez zeytinyağı ile vazelinin karıştırılarak uygulanması durumunda kirpikler uzayacaktır.

Evde kirpik uzatmak için ne yapılabilir başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.