Evde French Yapma Yöntemi

Evde french yapma yöntemi ile ilgili olarak detaylı bilgiler yazımızda!

Evde French Yapma Yöntemi kapsamında bir tane base coat, bir tane kireç beyazı renginde oje, manikürün üzerine uygulanacak şeffaf renkte bir oje ve manikürün kalıcı olmasını sağlamak amacıyla bir adet top coat yeterlidir. Bu dört farklı ürün kullanılarak french manikürünüzü güzellik salonuna gitmeden kendiniz de yapabilirsiniz.

Tırnağın tamamına base coat uygulanır. Bu uygulamada fazla oje almamaya özen göstermeli ve tırnağımızda bir katman oluşumunu engellemeliyiz. Ardından kireç beyazı renkte oje, tırnak ucuna paralel olacak şekilde boylamasına sürülür. Bunun ardından tırnağımızın üzerine şeffaf oje ve üzerine de top coat sürerek evde kolaylıkla Fransız manikürü yapabilirsiniz. Burada en önemli püf noktası bir katı sürdükten sonra kurumasını bekleyerek diğer kata geçmektir. Kurumasını beklemeden yapılan işlemlerde renkler ve tonların iç içe girmesi kaçınılmaz olur. Bu da istenilmeyen bir durumdur.

Evde French Yapma Yöntemi başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin

Felsefe bölümü mezunuyum. Kitap okumak ve araştırma yapmaktan hoşlanıyorum. Bilgilerimi, kendi çabalarımız ile kurduğumuz sitemizde paylaşmaktan onur duyuyorum.
Pelin Keskin

Latest posts by Pelin Keskin (see all)