Evde balık kızarttıktan sonra koku nasıl giderilir?

Evde balık kızartmak çoğu insanın kabusu olmaktadır. Özellikle...

Evde balık kızartmak çoğu insanın kabusu olmaktadır. Özellikle Amerikan mutfak evlerde kokunun tüm eve yayılmasına neden olmaktadır. Evde balık kızarttıktan sonra koku nasıl giderilir? işte konu ile ilgili detaylar…

Evde balık kızartırken koku oluşmasını önlemek için ya da kızarttıktan sonra evdeki balık kokusunu gidermek için etkili yol sirkedir.

Bir kasenin içerisinde su koyup içine birkaç damla sirke damlatıldıktan sonra sirkeli suyun yanında balık kızartmak tüm balık kokusunun sirkeli su dolu kasede toplanmasına neden olur. Bir yerde sirke varsa balık kokusu hemen toplanır.

Eğer balık kızartırken bu sirkeli su kasesini unutup evdeki kokuyu çıkarmak istiyorsanız gene sirkeli su yaparak kokunun bulunduğu odada 15 – 20 dakika tutmanız odadan balık kokusunu çıkartacaktır.

Evde balık kızarttıktansonra koku nasıl giderilir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sitemizi keşfetmeye anasayfamız üzerinden başlamak isteyebilirsiniz. www.furyana.com 

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)