Erken doğum belirtileri nelerdir?

Erken doğum, bebeğin tahmini doğum tarihinden üç haftadan daha önce...

Erken doğum, bebeğin tahmini doğum tarihinden üç haftadan daha önce gerçekleşen doğumdur. Bu yazımız içerisinde Erken doğum belirtileri nelerdir? sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Erken doğum belirtileri?

Doğum zamanı kasılmalar sıklaşacaktır. Önceden 3 – 4 saatte bir gelen doğum sancıları şimdi saatte bir hatta son zamanda bir saat içinde birden fazla sancıya dönüşecektir.

Doğum kasılmaları ne yazık ki oldukça ağrılı olabilmektedir. Yalancı sancılar gelir ve giderler. Fakat gerçek doğum sancısı gelir ve gitmez. Uzun süre anne adayını acı çekmeye mahkum bırakır. Bu durum da doğumun yaklaştığının bir numaralı habercisidir.

Başka belirtileri var mı?

Bazı anne adayları hiç sancı çekmeden doğum yapar. Bunların belirtisi ise, doğum yaklaşınca anne adayının suyunun gelmesidir. Anne adayı tuvaletini tutamadığını ve altına kaçırdığını düşünebilir. Fakat suyu tuvalet ile ayırt edebilmek gereklidir. Doğum suyu beyaz ve şeffaf renklidir. Kokusuzdur. Su azaldığında bebek oksijensiz kalabilir bu nedenle acil olarak doktora gitmek gereklidir. Çünkü doğum başlamıştır.

Erken doğum belirtileri nelerdir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Anne ve Çocuk kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/anne-ve-cocuk/linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)