Erkekler neden evlilikten korkar? İşte erkeklerin evlilikten kaçma nedenleri

Erkekler neden evlilikten korkar biliyor musunuz? Çünkü onlara yıllarca...

Erkekler neden evlilikten korkar biliyor musunuz? Çünkü onlara yıllarca gezip eğlenmesi öğretilmiştir. Bu nedenle de sorumluluktan kaçan erkekler aynı zamanda evlilikten de kaçarlar.

İşte konu ile ilgili detaylar…

Ayrıca erkekler sıkılmaya asla gelmez. Bu nedenle evlenerek kendilerini sıkıcı bir hayatın eşiğinde bulacaklarını düşündüklerinden dolayı da evlilikten korkarlar.

Erkekler bilindiği gibi kadınlara göre daha fazla cinsellik düşkünüdür. Bu düşkünlükten dolayı da erkekler; evliliğin cinsel hayatını bitireceğinden endişe ederler ve evlenmek istemezler.

Sorumluluk alabilmek ve aile geçindirebilmek maddi güç gerektirir. Maddi açıdan kaygıları olan erkekler evlenmekten korkmaktadır.

Erkekler annelerine aşıktır. Bu sebepten ötürü de evlenmek için de aradıkları kadında bir parça bile olsa annesinden izler aramaktadır. Erkekler aradıkları bu parçayı bulamadıkları diğer kadınlar ile evlenmek korkutucu gelebilir.

Erkekler her açıdan mükemmeliyetçi biri ile olmak ister. Düzenli, evi çekip çeviren, seks yapmasını bilen ve aynı zamanda iyi yemek yapabilen, çocuğuna bakabilen ve kendisine de çocuk gibi bakabilen kadın ararlar. Bu özellikleri taşımayan kadınlarla evlenme fikri de korkutucu gelebilmektedir.

Erkekler neden evlilikten korkar? İşte erkeklerin evlilikten kaçma nedenleri başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Aşk ve İlişkiler kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/ask-ve-iliskiler/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.