En kolay Tiramisu nasıl yapılır?

Tiramisu oldukça uğraş getirici ve teferruatlı malzemelerden oluşan bir tatlı çeşididir. Bu nedenle bu uğraştırıcı tatlı yapılırken...

Tiramisu oldukça uğraş getirici ve teferruatlı malzemelerden oluşan bir tatlı çeşididir. Bu nedenle bu uğraştırıcı tatlıda pratiğe gidilir. İşte En kolay Tiramisu nasıl yapılır? başlıklı yazımız için detaylar…

En kolay Tiramisu kedi dilinden yapılır, işte detaylar…

Malzemeler nelerdir?

Bir paket kedi dili bisküvi
Bir paket nescafe
Krem şanti
Labne peyniri
Kakao ve kahve

Yapılışı Nasıl?

Bir paket kedi dili bisküvi bir paket nescafe ile ıslatılır. Arasına krem şanti ile labne peynirini karıştırarak bir karışım hazırlanır. Bu karışım kedi dilleri arasına sürülür.

Üzerine kapatılan kedi dillerinin üzerine tekrar nescafe dökülür. Böylece tüm kedi dili ıslanmış olur. Üzerine ise, kakao ve kahve karışımından hazırlanan bir karışım elekten geçirilerek serpilir. Böylece hoş bir görünüm elde edilecektir.

En kolay tiramisu borcama yapılır. Çünkü tek porsiyonluk tiramisular uğraş gerektirmektedir. Borcama yapılan ise kesilerek servis yapılmaktadır. Borcam kalın olduğu için tiramisu pastada istediğiniz kadar kat atabilirsiniz.

Afiyet olsun..

En kolay Tiramisu nasıl yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Yemek kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/yemek linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)