Ejder meyveli smoothie nasıl yapılır? Faydaları

Ejder meyvesi son zamanların en moda meyvesi desek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte birkaç meyve daha karıştırarak ortaya çok farklı tatlar...

Ejder meyvesi son zamanların en moda meyvesi desek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte birkaç meyve daha karıştırarak ortaya çok farklı tatlar çıkartabilirsiniz. Hem siyasi açıdan hem de toplumsal açıdan hayatımızın her alanına girmiş olan ve bu aşamada oldukça popüler bir hayat tarzı benimsemiş olan bu meyve son derece popülerdir. Gelin şimdi Ejder meyveli smoothie nasıl yapılır? ona bakalım. Ama öncelikle faydalarına değinelim.

Ejder meyvesi ülkemizde de…

Ejder meyvesi üretiminin de ülkemizde Akdeniz Bölgesinde yaygınlaşması ile birlikte, pazarlarda dahi bu meyveyi görebilir konuma geldik. Dolayısı ile meyve olarak tüketmek yerine yazların en serinletici içeceğine bir farklı bakış açısı sunmaya ne dersiniz?

Ejder meyvesinin faydaları nelerdir?

Ejder Meyvesinin faydaları saymakla bitmez. C vitamini, potasyum, kalsiyum ve magnezyum bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. O yüzden insanlar yavaş yavaş bu meyvenin potansiyelini keşfetmeye başladılar.

Ejder meyveli smoothie yapılışı nasıl?

Smoothie bildiğiniz gibi hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan bir çok malzemeyi birleştirip karıştırmak suretiyle elde edilir. O yüzden nasıl yapıldığı değil hangi malzemelerin olduğu daha önemlidir. Ejder Meyveli Smoothie’mizin içinde olması gereken malzemeler şu şekildedir.

  • Yarım çay bardağı ahududu,
  • 1 adet ejder meyvesi,
  • Yarım çay bardağı böğürtlen,
  • 100 gram çilekli yoğurt,
  • 2 yemek kaşığı chia tohumu,
  • 1 yemek kaşığı taze zencefil,
  • 1 çay bardağı kadar da süt

Bu belirttiğimiz malzemelerin tamamını blender yardımıyla karıştırarak, soğuk bir şekilde tüketiniz.

Ejder meyveli smoothie nasıl yapılır? Faydaları başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Yemek kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/yemek linki üzerinden ulaşabilirsiniz.