Dudak çatlamasına ne iyi gelir?

Yeterince su içmemek, çok sıcak ya da çok soğuk havalara maruz kalmak ve aşırı sigara içmek gibi nedenler dudak çatlamasının nedenleri...

Yeterince su içmemek, çok sıcak ya da çok soğuk havalara maruz kalmak ve aşırı sigara içmek gibi nedenler dudak çatlamasının nedenleri arasındadır. Peki dudak çatlamasına ne iyi gelir?

İşte konu ile ilgili olarak detaylar…

Su İçmek: Düzenli su tüketimi dudakların kuruyarak çatlamasının önüne geçmektedir. Bu sayede kişiler en doğal şekilde hem vücutlarının susuz kalmasını önler hem de dudaklarındaki çatlamanın önüne geçerler.

Doğal Nemlendirici Kullanımı: Özellikle süt, bal ve gül suyu ile doğal olarak nemlendirici maskesini dudaklarınız için uygulayabilirsiniz. Bu sayede nemlenen dudaklarınız çatlamayacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı: Bu yağı aktarlarda bulabilirsiniz. Her gün kullanmak üzere günde 3 kere dudaklarınıza ruj sürer şekilde sürdüğünüz takdirde dudak çatlamalarınıza iyi gelecektir.

Aloe Vera: Hemen hemen herkesin evinde aloe vera bitkisi bulunmaktadır. bu bitkinin içini kırıp, suyunu dudaklarınıza günlük olarak sürdüğünüzde doğal nemlendirici olarak çatlakların anında kapanmasına yardımcı olmaktadır.

Dudak çatlamasına ne iyi gelir? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)