Domatesin Cilde Faydası Nedir? Domates Maskesi Nasıl Yapılır?

Duyanlar duymayanlara anlatsın diye, sizler için domatesin cilde faydaları konusunu araştırdık ve domates maskesi tarifini hazırladık. Evlerimizden eksik olmayan, eksik olmadığı gibi her sofrada bulundurduğumuz domates ile maske hazırlayabilir ve evlere şenlik bu maske ile cildinizi baştan yaratabilirsiniz. Nasıl mı? İşte Domates Maskesi Nasıl Yapılır? sorusunun yanıtı…

Öncelikle domatesin cilde faydası nedir?

Pek çok insanın bildiğinin aksine, domates sulu ve asitli bir besin olmasından başka artılar da barındırıyor. Başta C vitamini ve E vitamini açısından zengin olması ile birlikte, uzmanlar tarafından birçok artı yönü keşfedilen domates, cilde de oldukça faydalı besinler arasında. Hem tüketerek hem de domates maskesi yaparak cildiniz için kullanabileceğiniz domatesler, yaşlanma geciktirici, anti aging özellik taşıyorlar. Birkaç maddede domatesin cilde faydaları şu şekilde;

  • A, C, K, E vitaminleri ile akne karşıtıdır,
  • Cildin yenilenmesine olanak sağlari
  • Yaşlanma Karşıtıdır,
  • Cildi temizler,
  • Bakteri oluşumunu engeller,
  • Sivilceleri tedavi eder,
  • En önemlisi de cildi nemlendirir.
Domates Maskesi Yapılışı Nasıl?

Domates maskesi ile aknelerden kurtulmak, sivilceleri yok etmek, yaşlanmaya dur demek ve cildi tertemiz kılmak için çok basit bir tarife hazır olun. Bu tarifi gerçekleştirmek için ihtiyaç duyacağınız tek element, bir adet domates.

Bir adet orta boy domatesi püre kıvamına getirin ve daireler çizerek cildinize uygulayın. 30 dakika cildinizde beklettiğiniz domates püresini, ılık suyla durulayın. Eğer isterseniz, içerisine bir salatalığın suyunu, sıkarak ilave etmeniz de mümkün. Bu hem sivilcelerinizin daha çabuk yok olmasına yarayacak hem de domates kaynaklı cilt alerjisi oluşmasını engelleyecektir. Bu saatten sonra, akşama eve gelirken ne getireyim diye soran eşinize, bolca domates sipariş etseniz iyi edersiniz.

Domatesin Cilde Faydası Nedir? Domates Maskesi Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)