Diyet yapan kişilerin tercih edebileceği atıştırmalıklar

Diyet yapan kişiler metabolizmasını yavaşlatmaması adına ara öğün ve atıştırmalıklara önem verir. İşte diyet yapan kişilerin tercih edebileceği atıştırmalıklar...

Diyet yapan kişiler metabolizmasını yavaşlatmaması adına ara öğün ve atıştırmalıklara önem verir. Diyet nedeni ile her şeyi yiyemeyeceği aşikar olan bu kişiler hangi atıştırmalıkları tüketmelidir? Elbette ki sindirimi kolay, hafif yiyecekler her zaman mutlu edici olur ve tok tutar. İşte diyet yapan kişilerin tercih edebileceği atıştırmalıklar

Yulaf Ezmesi ve Çilek: Lif yönünden zengin ve doyurucu olan yulafın üzerine yarım bardak süt ve çilek ekleyerek sağlıklı bir ara öğün oluşturabilirsiniz.

Patlamış mısır: Antioksidan ve lif bakımından zengin olan mısır bağışıklık sistemini korur ve güçlendirir. Tuzsuz, yağsız yarım kase mısır tahıl ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Süt: Süt ile kemiklerinizi güçlendirerek formunuzu koruyabilirsiniz. Aç hissettiğiniz zamanlarda bir bardak süt içebilirsiniz. Uzun süre tok hissedebilmek için; sütün içerisinde tarçın ekleyebilirsiniz.

Yulaflı Kurabiye: Yağ oranı ve şeker oranı az kurabiyeler tok tutacaktır. Gün içerisinde iki tane tüketmek yeterli olacaktır.

Kuruyemiş: Vücut için gerekli birçok vitamin kuruyemiş içerisinde bulunuyor. Ayrıca kuruyemiş kilo alımını azaltır ve kan şekerini de düzenleme için yararlı olacaktır. Gün içinde yaklaşık bir avuç kuruyemiş tüketerek açlığınızı bastırabilirsiniz.

Meyve salatası: Tatlı krizleri yaşandığı zamanlarda bir kase meyve tabağı kurtarıcı olacaktır.

Simit ve ayran: Simit ve ayran düetini gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Tabii simitin yarım olması şartı ile…

Tarçınlı Yoğurt: Yoğurdun yağ yakıcı özelliği ve sindirim sistemine yararı var. Açlık hissi yaşadığınız zamanlarda biraz tarçın ilave ederek hem kalsiyum almanızı sağlar hem de kan şekerinizi dengede tutar.

Diyet yapan kişilerin tercih edebileceği atıştırmalıklar başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Sağlık kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza https://furyana.com/saglik/ linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pelin Keskin
Latest posts by Pelin Keskin (see all)