Dirsek kararması neden olur? Dirsek kararması nasıl geçer?

Dirsek kararması nasıl geçer? konusunda bilgi arıyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Dirsek kararması ve bu kararmaya bağlı olarak da meydana gelen birtakım dirsek kanamaları meydana gelir. Dirsek kararması neden oluşur? Dirsek kararması nasıl geçer? konusunda bilgi arıyorsanız yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Dirsek Kararması Neden Olur?

Dirsek kararması zamanla oluşabilen bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaş alınması ile birlikte dirsek çevresinde koyu lekelenmeler görülebilir. Ayrıca masa başı işte çalışan kişilerde zamana bağlı olarak sık sık dirseklerin teması, bastırılması vb. durumlar ile karşılaşılmasıyla dirsek kararması oluşur. Genetik faktörü de bulunmaktadır. Genetiklik durumu ile zaten koyu renk olan dirsekler, zaman içinde ergenlikten sonra daha koyu bir hal almaya başlayabilir. Bu üç aşamalı görünen dirsek kararması geçirilebilir bir durumdur.

Dirsek Kararması Nasıl Geçer?

Dirsekte oluşan kararmaların çözümü için 2 farklı yöntem paylaşıyoruz. İşte o yöntemler…

Tuz Limon Yöntemi: Bu yöntem ile yarım limonun üzerine tuz dökerek her akşam dirsekleri peeling yöntemi ile temizleyebiliriz. Kısa süreli doğal yöntem olarak kullanılan bu beyazlatıcı oldukça etkili ve diresek kararması için ön planda tutulan bir yöntemdir.

Zencefil – Bal Yöntemi: Bir yemek kaşığı balın içerisine birkaç damla limon, şeker ve bir yemek kaşığı boyutunda taze zencefil kesilir. Bir havan yardımı ile bu malzemeler bir macun kıvamına getirilir. Macunu her akşam dirseklerinize sürebilir ve cilt beyazlatma etkisinden yararlanabilirsiniz.

Kolay ve etkili bu iki yöntem ile ortalama bir ay içerisinde dirsek kararmasından kurtulabilirsiniz. Aynı yöntem diz kararmalarında da birebir etkilidir.

Dirsek kararması neden olur? Dirsek kararması nasıl geçer? başlıklı yazımızı okudunuz. Siz de yorumlarınızı yazarak yazımızı zenginleştirebilmemiz için bize destek olabilirsiniz. Güzellik kategorimizde yer alan diğer yazılarımıza furyana.com/guzellik linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ebru Gören
Latest posts by Ebru Gören (see all)