Crypto.com Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Eski kriptocuların çok iyi bildikleri bu borsa ilk etapta kredi kartı yani banka kartı olarak ortaya çıktı. Projeleri ise genel itibarıyla bütün ödeme dengelerini kripto para birimleri üzerinden gerçekleştirerek katılımcılara karşı karşılıklı bir geri dönüş sunuyordu ve çok karlı olduğu için tercih ediliyordu. Türkiye’de geçerli değildi. Bilindiği gibi Türkiye’de kripto para ile ödemeler yasak, bu nedenlerden dolayı Türkiye’de kullanım alanı olsaydı ödemiş olduğunuz her miktarını % 80’inin hesabınıza geri yattığını bilseydiniz çok daha iyi olacaktı. İşte Crypto.com Nedir ve Nasıl Kullanılır? sorusuna ilişkin detaylar.

Crypto.com Komisyon Oranları

Türkiye’de kart komisyonları yüzde 0 ile yüzde 0.25 şekilde uygulanıyor ancak %8 gibi geri ödeme aslında çok mükemmel bir rakam. Crypto.com sitesi, daha sonra piyasada gelişim göstermeye başladı.

Reklamlara çok önem veren Crypto.com Borsası küçüktü. Daha sonrasında ise gittikçe büyümeye başladı, en son özellikle da Amerika Birleşik Devletleri’nde yapmış olduğu ciddi reklamlar sayesinde en büyük organizasyon sorunlarından biri olan basketbol sahası ile bir başka organizasyon işlemlerinin yapıldığı yerdeki ismi alarak Crypto.com haline dönüştü. Daha sonrasında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük bir yankı uyandırdı bu gelişme.

Dünya Kripto Borsaları İçinde Crypto.com Yeri

Şu anda bütün dünya genelinde kripto para borsaları sıralamasına baktığımızda ilk sırada Binance var. Piyasanın %50’sini elinde bulunduruyor. ikinci sırada ise Coinbase piyasası var ve Amerika pazarında daha çok aktif halde kullanılıyor. Bu makalenin kaleme alındığı dakikalar içerisinde Crypto.com, dünya piyasalarında kripto para alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği borsalar arasında 4. Sıradaki yerini koruyor. Özellikle de reklamcılık alanında yapmış olduğu yatırımlar sayesinde dünya genelinde tanınmaya ve daha çok gelişmeye devam ediyor.

NFT pazarında da görücüye çıkan Crypto.com borsası direkt bir şekilde borsaya açılmadı. Aslında kendi kartlarını ve diğer altyapı platformu ile ilgili özelliklerini tanıttı. Daha sonra DeFi projeleriyle gündeme gelmeyi başardı.

Dünya sıralamasında ilk sırada yer alan Binance borsası gibi kendi pazarını oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Crypto.com’un Token’den Coin’e Dönüşüm Serüveni

Eskiden sadece bir Token projesiydi ancak altyapı platformunu geliştirip Coin projelerini de geliştirdi. Böylelikle katılımcıların, Crypto.com borsası üzerinde kendi projelerini geliştirmek ve alım satım işlemlerine tabi tutarak para kazanmalarının önünü açtı.

Crypto.com İşlem Hacmi

Şu anda bu makalenin kaleme alındığı dakikalar içerisinde Crypto.com borsasının işlem hacmi 18 milyar dolar.

Kilit vurulan miktar ise 62 milyon dolar olarak görünüyor. Binance uygulamasına göre biraz düşük bir rakam olabilir ancak makalenin başında da söylemiş olduğumuz gibi altyapı platformunu o kadar ciddi bir şekilde geliştirmeye devam ediyor ki dünyanın en iyi kripto para borsası olmak amacıyla var gücüyle ilerleyişini sürdürüyor.

Crypto.com trafiğinin okunması

Yakın zaman içerisinde popüler bir seviye sayılacak rakamlara ulaşmayı başarmıştır. Piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren sürekli gelişim göstermeye ve sürekli yükselmeye, aynı zamanda dünyaya açılarak hemen her yerden daha fazla katılımcı toplamak suretiyle kripto para borsaları içerisinde 1. sıraya yerleşmek amacıyla hızlı bir şekilde koşmaya devam ediyor.

Dünya spor organizasyonlarında Crypto.com

Dünyanın en büyük spor organizasyonları olarak bilinen NBI ve UFC dövüş maçlarında dahi ringe çıkan sporcuların giydikleri firmalarının tam ortasında Crypto.com yazıyor. Diğer taraftan köstebek gibi filmin başrol oyuncusunun direkt bir şekilde reklamlarda yer alması aslında bu borsanın kesenin ağzını açarak ciddi manada yükseltmek amacıyla gayret ettiğini gösteriyor.

Aynı şekilde şampiyonlar ligi ve NBA maçlarında tribünlerin yan taraflarında Crypto.com ismini görmek mümkündür. Kısacası canlı bir şekilde yayın yapılan bütün organizasyonlarda bu kripto para borsası adını görmemek neredeyse imkansız hale gelmiştir.

Crypto.com Yorumu

Crypto.com Nedir sorusunu yanıtladık, gelelim yorumlamalara. 18 milyar dolarlık işlem hacmi ile kripto para borsalarında dördüncü sırada yer alan Crypto.com ile ilgili genel itibari ile kripto para borsaları uzmanları tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında daha fazla Yükseliş eğiliminde hareket edeceği konuşuluyor.

Sitemizde yer alan içerikler bilgilendirme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Crypto.com Nedir ve Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımızı okudunuz. Yazımızı geliştirmek ve sorularınız hakkında yanıt arayabilmek adına yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.